Rafa po raz pierwszy!

MOSiR CUP 2018W tym roku pasjonaci tenisa ziemnego z terenu powiatu nowomiejskiego mieli możliwość rozpoczęcia sezonu już w lutym. Wszystko za sprawą dyrektora miejscowego MOSiRu – Marka Borkowskiego, który w ubiegłą sobotę zorganizował halowe indywidualne mistrzostwa w grze podwójnej – MOSIR CUP. Tuż po godzinie 10:00, 17 lutego 2018 roku nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, które swą obecnością uświetnił Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego – Józef Blank.

Wydarzeniem stała się obecność debiutantki – Agnieszki Kasprzyckiej. Jest ona pierwszą nowomieszczanką, która zdecydowała się uczestniczyć w deblowym turnieju tenisowym i choć sama nie awansowała do rundy finałowej, to gemy które zdobyła miały spory wpływ na kolejność w grupie eliminacyjnej. Brawa za odwagę i świetny debiut!

Do współzawodnictwa przystąpiło 10 osób – mieszkańców nowomiejskiej gminy, gminy Kurzętnik, gminy Biskupiec oraz Nowego Miasta Lubawskiego. Rozgrywki przeprowadzono w systemie debla indywidualnego, co wymagało od uczestników nie tylko umiejętności rywalizacji, ale też współpracy z różnymi partnerami deblowymi. Mecze trwały ponad 6 godzin, lecz do końca nikt nie potrafił uzyskać w tabeli przewagi, która gwarantowałaby ostateczny sukces. O kolejności na podium decydował ostatni mecz. W nim Rafał GodzińskiPacółtowa w parze z Łukaszem ŻywickimNowego Miasta Lubawskiego osiągnęli trzygemową przewagę nad Miroslawem Świętym (Biskupiec) i Wojciechem Milewskim (Nowe Miasto Lubawskie). To oznaczało, że najwszechstronniejszym deblistą okazał się Rafał Godziński i to on, po raz pierwszy w karierze, dumnie wzniósł puchar za I miejsce. Drugie miejsce zajął Wojciech Milewski, a trzecie Łukasz Żywicki. Grupę pocieszenia, w której rywalizowali przegrani z eliminacji, wygrał Leszek SewerynNowego Miasta Lubawskiego.

MOSIR CUP był pierwszym krokiem na drodze do spopularyzowania tenisa ziemnego w Nowym Mieście Lubawskim. W planach na ten rok są też inne formy tenisowej rywalizacji i zabawy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zapraszamy do uczestnictwa!

I miejsce – Rafał Godziński (Pacółtowo)
II miejsce – Wojciech Milewski (Nowe Miasto Lubawskie)
III miejsce – Łukasz Żywicki (Nowe Miasto Lubawskie)


Turniej koordynował nasztenis.pl.

Ogromne dzięki za wsparcie:
MOSiR Nowe Miasto Lubawskie – organizacja turnieju,
Barbara Milewska – zdjęcia,
Łukasz Żywicki, Roman Boberek – przygotowanie i uprzątnięcie hali,
Rafał Godziński, Jasio Milewski – grafika komputerowa.


MOSiR Cup 2018; Termin: 17 lutego 2018; Miejsce: hala MOSiR, ul. Jagiellońska 20, Nowe Miasto Lubawskie
Klasyfikacja:
1. Godziński Rafał
2. Milewski Wojciech
3. Żywicki Łukasz
4. Święty Mirosław
5. Seweryn Leszek
6. Romanowski Marek
7. Kasprzycka Agnieszka
8. Zaleski Arkadiusz, Reszka Marek, Reszka Serafin