Turnieje 1. rangi (organizowane na co najmniej 3 kortach):
• II miejsce – III Grand Prix Brodnicy
• II miejsce – IV Grand Prix Brodnicy

Turnieje 2. rangi (organizowane na 2 lub 1 korcie):
• III miejsce – Puchar Wójta Gminy Kurzętnik

Łukasz od lat dominuje w Nowym Mieście Lubawskim i okolicy. W zeszłym roku „Żywek” zawojował Brodnicę, cztery razy docierając do finału tamtejszego Grand Prix i choć ani razu nie stanął na najwyższym stopniu podium, to jego batalie z czołowym amatorem polskiego tenisa i squasha, szczecinianinem Michałem Kurkiem, przejdą do historii. Nawet najlepsi lokalni tenisiści mieli problem by wygrać z Kurkiem choć gema, tymczasem Łukasz w jednym z finałów wygrał seta i w decydującym super tie-breaku był zaledwie trzy punkty od wygrania meczu.
Również w brodnickiej Naszej Lidze mistrzostwo było blisko, jednak po porażkach z Pawłem Wiktorowiczem (Okalewko) oraz Tomkiem Czarneckim (Pokrzydowo), Łukasz zajął ostatecznie drugą pozycję.
Największym sukcesem 2017 roku było na pewno mistrzostwo Naszej Ligi – LTT Laver Open. To była szósta edycja lubawskich rozgrywek, a Łukasz wygrał już po raz piąty!

Podsumowanie sezonu 2017 - Wojtek2. Wojciech Milewski (Nowe Miasto Lubawskie)
• II miejsce – Nasza Liga – LTT Laver Open
• III miejsce – Jesień 2017 – TTZ Iława

Podsumowanie sezonu 2017 - Serek3. Serafin Reszka (Tereszewo)
• III miejsce – II Grand Prix Brodnicy

W powiecie nowomiejskim Serek jest jedynym przedstawicielem młodzieży, który regularnie uczestniczy w tenisowych rozgrywkach. Jego wytrwałość została w zeszłym roku nagrodzona. Młody tereszewianin wywalczył III miejsce w II Grand Prix Brodnicy. Oznacza to, że został czwartym w historii mieszkańcem naszego powiatu (po Jacku Sokołowskim, Łukaszu Żywickim i Romku Boberku), który stanął na podium turnieju 1 rangi (rozgrywanym na co najmniej 3 kortach). W roku 2018 czekamy na więcej!

Podsumowanie sezonu 2017 - Rafał4. Rafał Godziński (Pacółtowo)
• II miejsce – II Grand Prix Lidzbarka

Nie od dziś wiadomo, że Rafałowi najlepiej służą orlikowe boiska wielofunkcyjne w Lidzbarku. To tam, ku zdziwieniu rywali, Rafał nie daje szans nawet tym graczom, z którymi na innych nawierzchniach przegrywa. Również w sezonie 2017 pacółtowianin podbił lidzbarskie korty zajmując II miejsce w II Grand Prix Lidzbarka.

GRA PODWÓJNA (DEBEL)

Podsumowanie sezonu 2017 - Jacek1. Sokołowski Jacek (Nowe Miasto Lubawskie)
• I miejsce – Puchar Zarządu Energetyki Cieplnej w Iławie
• I miejsce – Jesień 2017 – TTZ Iława
• II miejsce – Wiosna 2017 – TTZ Iława

Do historii nowomiejskiego tenisa przejdą ubiegłoroczne dokonania Jacka Sokołowskiego. Jako pierwszy mieszkaniec naszego powiatu wygrał on turniej 1 rangi w grze podwójnej. Dokonał tego aż dwukrotnie, grając w parze z iławianami – Mariuszem Wilczyńskim (Puchar Zarządu Energetyki Cieplnej w Iławie) oraz Janem Rafalskim (Jesień 2017 – TTZ Iława). Lecz to nie jedyne osiągnięcia. Na okrasę Jacek zdobył puchar za II miejsce w deblowym turnieju Wiosna 2017 – TTZ Iława. Oby nasz mistrz utrzymał taką formę również w roku 2018.

2. Łukasz Żywicki (Nowe Miasto Lubawskie)
• I miejsce – Indywidualne Mistrzostwa w Grze Podwójnej – Nowe Miasto Lubawskie

Łukasz ostatnio rzadko gra w debla. Nie przeszkodziło mu to w wywalczeniu historycznego tytułu mistrza pierwszych Indywidualnych Mistrzostw Nowego Miasta Lubawskiego w Grze Podwójnej. Czy Łukasz w tym roku obroni tytuł? Przekonamy się niebawem. kolejne mistrzostwa już 17 lutego.

3. Rafał Godziński (Pacółtowo)
• II miejsce – Indywidualne Mistrzostwa w Grze Podwójnej – Nowe Miasto Lubawskie

Rewelacją zeszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw w Grze Podwójnej stał się Rafał Godziński. Mieszkaniec Pacółtowa raczej nie był faworytem, tymczasem przeszedł jak burza przez grupę eliminacyjną, by potem w zaciętych bojach wywalczyć tytuł wicemistrza.